Një tjetër aktor i njohur i Hollywood-it bën thirrje për mbrojtjen e lumit Vjosa

Një tjetër aktor i njohur i Hollywood-it bën thirrje për mbrojtjen e lumit Vjosa

Listës së të famshmëve hollivudian që bëjnë thirrje për mbrojtjen e lumit Vjosa iu shtua edhe një tjetër aktor pas Leonardo DiCaprios dhe këngëtares Ellie Goulding, njofton Insajderi.

Fjala është për aktorin amerikan, fitues i një çmimi “Golden Globe”, Edward Norton.

Në një postim në Twitter, Norton kërkon mbështetjen e të gjithëve në përpjekjet për ruajtjen e lumit Vjosa.

Lumi Vjosa rrjedh i paprekur nga burimi në det dhe grupet e komunitetit lokal në Shqipëri po bëjnë thirrje që ai të mbrohet përmes krijimit të një parku të ri kombëtar. Tregoni mbështetjen tuaj, ndani filmin e Patagonia me #VjosaNationalParkNow”, shkruan ai. /Insajderi.com