Njihuni me të gjithë ish të dashurit e Dua Lipës

Njihuni me të gjithë ish të dashurit e Dua Lipës

Meshkujt e famshëm botërorë që flirtuan me Dua Lipën ishin të shumtë, dhe kjo listë do t’ju tregojë detaje rreth këtyre artistëve me fat që kishin në krah bukuroshen shqiptare.

Përfshirë të dashurin aktual të Duas, marrëdhëniet e së kaluarës, fotot së bashku dhe thashethemet për takime, kjo histori gjithëpërfshirëse ju tregon gjithçka që ju duhet të dini për jetën personale të 24-vjeçares.

Kjo listë përmban ish-të dashurit e yllit shqiptar së bashku me informacione shtesë rreth tyre, të tilla si kur kanë lindur dhe çfarë bëjnë profesionalisht.

 

Anwar Hadid

Dua Lipa dhe Anwar Hadid për herë të parë ndezën thashethemet për një lidhje mes tyre kur u panë duke u puthur në festivalin “Time Hyde Park” në Londër në korrik të vitit 2019.

Në nëntor, Hadid tregoi mbështetjen e tij për dashurinë e re ndërsa performoi në MTV EMAs.

Ata të dy kanë ndarë fotografi me njëri-tjetrin në Instagram, megjithëse shpesh nuk janë përballur me kamerën, ose nuk janë etiketuar.

Anwar Hadid (lindur më 22 qershor 1999) është një model amerikan dhe personalitet i njohur në botë. Ai nënshkroi kontratë me IMG Models në vitin 2016. Anwar Hadid është djali i Mohamed dhe Yolanda Hadid.

Ai po ashtu ka edhe dy motra, modelet Gigi Hadid dhe Bella Hadid.

Hadid saktësisht lindi në 22 qershor 1999.

Dua Lipa dhe Anwar Hadid (Foto: Getty Images/Guliver)

 

Isaac Carew

Modelja dhe kuzhinieri britanik, Isaac Carew dhe Dua Lipa së pari njoftuan lidhjen në vitin 2013. Ata u ndanë në vitin 2017, por u kthyen së bashku në janar 2018.

Sidoqoftë, në qershor 2019 dyshja bënë të ditur se janë ndarë sërish.

Issac ka lindur në Londër dhe është 32-vjeçar.

Isaac Carew dhe Dua Lipa (Foto: Getty Images/Guliver)

 

 

Paul Klein

Këngëtarja shqiptare ishte në një romancë dashurie me muzikantin Paul Klein nga vera e vitit 2017 deri në janar të vitit 2018.

Paul ka lindur më 30 prill të vitit 1988 në Oklahama.

Paul Klein dhe Dua Lipa

 

Chris Martin

Chris Martin thuhet se flirtoi me këngëtaren shqiptare, Dua Lipa, në prapaskenat e festivalit “Glastonbury” në vitin 2017.

Dyshja më parë i dhuruan njëri-tjetrit një puthje edhe në zonën VIP të festivalit.

Christopher Anthony- John Martin (lindur në 2 Mars 1977) është një këngëtar, tekstshkrues, muzikant, producent dhe filantrop. Ai është frontmeni dhe bashkëthemeluesi i grupit rock, “Coldplay”.

Martin lindi në Londër dhe është 42-vjeçar.

Chris Martin dhe Dua Lipa (Foto: Metro)