Noizy fiton rreth 51 mijë euro nga basti për finalen e Botërorit

Noizy fiton rreth 51 mijë euro nga basti për finalen e Botërorit

Finalja e Kupës së Botës ka marrë vëmendjen e shumtë të njerëzve.

Argjentina fitoi Kupën e Botës, ndërsa njerëzit që kishin vënë bast u pasuruan. Njëri prej tyre artisti shqiptar, Noizy.

Noizy ka fituar më shumë se 51 mijë euro nga basti i vendosur në finalen e madhe.

Noizy ka vendosur 5 mijë euro që Franca të arrijë më shumë se 5 goditje në portë, dhe ka fituar rreth 51 mijë euro.

Ai ka postuar tiketën e tij fituesi në rrjetet sociale, ku ka bërë të ditur shumën e fituar.

Argjentina u shpall kampione bote pasi mposhti Francën.