Nominimet “Tony” përfshijnë një kategori me vetëm një të nominuar

Nominimet “Tony” përfshijnë një kategori me vetëm një të nominuar

Fituesi në një nga kategoritë në “Toni Awards” në edicionin e 74-t, le të themi vetëm se, nuk do të jetë shumë i vështirë për t’u parashikuar, njofton Insajderi.

Nominimet për çmimet e ardhshme Tony, të cilat do të mbahen edhe pse “Broadway” u mbyll në mars për shkak të pandemisë së Coronavirusit, u njoftuan të enjten. Por sipas The New York Times, vetëm 18 shfaqje ishin të pranueshme sepse sezoni u ndërpre, krahasuar me 34 vitin e kaluar. Në përgjithësi, Jagged Little Pill shënoi më shumë nominime për çdo shfaqje me 15, raporton The Associated Press.

Kur bëhej fjalë për kategorinë e “Performancës më të Mirë” nga një aktor në një rol kryesor në një mjuzikëll, megjithatë, të nominuarit ishin vetëm Aaron Tveit nga Moulin Rouge! Dhe… kjo është e gjitha, njerëz. Po, Tveit është i nominuari i vetëm në këtë kategori. Chris McCarrell, ylli i “The Lightning Thief: The Percy Jackson Musical”, ishte i vetmi aktor tjetër i kualifikuar, raporton The Wall Street Journal.

Me sa duket, ekziston ende një shans që ai të humbasë, megjithëse, siç shkruan Gazeta, “Zyrtarët e Tony thanë se është ende një garë sepse votuesve do t’u kërkohet t’i japin Tveit një “po” ose “jo”, nëse kalon 60 përqindëshin e votave”. /Insajderi.com

Burimi: The Week