“Nuk bëj asgjë në jetë e paguhem mijëra euro”, ylli i rrjeteve sociale rrëfen si është jeta e saj

“Nuk bëj asgjë në jetë e paguhem mijëra euro”, ylli i rrjeteve sociale rrëfen si është jeta e saj

Rrjetet sociale janë kthyer në një mënyrë jetese për shumë persona, që papritur “gdhihen” në personazhe publikë, duke mos bërë asgjë në jetë, përveç postimit të fotove, shumë prej të cilave nudo.

Asia Gianese, një vajzë italiane, që ka më shumë se 160 mijë ndjekës në Instagram, tregon se si jeton dikush si puna e atyre.

“Në mëngjes ngrihem shumë vonë dhe gjatë ditës nuk më duhet të bëj ndonjë gjë.

Mjafton të postoj një foto në Instagram, dhe marr 500 euro.

Plus që gjithçka e kam falas, ushqimin në restorante, udhëtimet, veshjet, pasi iu bëj reklamë”, thotë ajo në një intervistë për mediat italiane.

E pyetur nëse shet trupin për të fituar më shumë, ajo thotë:

“Jo, nuk është e nevojshme pasi unë fitoj mjaft.

Unë s’e bëj këtë gjë, për të tjerat nuk di çfarë të them”.

Ndërsa e pyetur se a i duket normale që shumica e fotove të publikuara nga ajo dhe personazhet e tjera të njohura në Instagram, janë ato me gjoksin dhe të pasmet jashtë, Asia përgjigjet:

“Ku është problemi këtu. Ne lakuriq kemi lindur e të tillë do të vdesim. Pse të mos jetojmë lakuriq!”