“Nuk dua trishtimin tuaj” – këngëtari zbulon se ka tumor të paoperueshëm në tru

“Nuk dua trishtimin tuaj” – këngëtari zbulon se ka tumor të paoperueshëm në tru

Tom Parker, një këngëtar britanik i cili kaloi pesë vjet si pjesë e bendit popullor të djemve “The Wanted”, ka zbuluar se ai ka një tumor të paoperueshëm në tru, njofton Insajderi.

32-vjeçari u tha fansave se ai ka një tumor glioblastoma të shkallës së katërt dhe i është nënshtruar trajtimit.

Parker, i cili njoftoi në fillim të këtij viti se ai dhe gruaja e tij janë në pritje të fëmijës së tyre të dytë, shkroi në Instagram: “Ne jemi të gjithë absolutisht të shkatërruar, por ne do ta luftojmë këtë gjatë gjithë rrugës”.

“Ne nuk duam trishtimin tuaj, ne duam vetëm dashuri dhe pozitivitet dhe së bashku do të rrisim vetëdijen për këtë sëmundje të tmerrshme dhe do të kërkojmë të gjitha mundësitë e trajtimit në dispozicion”.

View this post on Instagram

Hey guys, you know that we’ve both been quiet on social media for a few weeks and it’s time to tell you why. There’s no easy way to say this but I’ve sadly been diagnosed with a Brain Tumour and I’m already undergoing treatment. We decided, after a lot of thought, that rather than hiding away and trying to keep it a secret, we would do one interview where we could lay out all the details and let everyone know the facts in our own way. We are all absolutely devastated but we are gonna fight this all the way. We don’t want your sadness, we just want love and positivity and together we will raise awareness of this terrible disease and look for all available treatment options. It’s gonna be a tough battle but with everyone’s love and support we are going to beat this. Tom and Kelsey xxx @ok_mag

A post shared by Tom Parker (@tomparkerofficial) on

Në një intervistë me revistën “OK!”, Kelsey Hardwick, tha se mjekët e tij e përshkruan tumorin si “skenarin më të keq” dhe informuan çiftin se ishte terminal.

Koha mesatare e mbijetesës për pacientët me glioblastomë të shkallës së katërt, një nga llojet më serioze të tumoreve, është midis një viti dhe 18 muajsh, sipas organizatës jofitimprurëse në Mbretërinë e Bashkuar, “The Brain Tumor Charity”. /Insajderi.com

Burimi: CNN