Nuk ka qetësi për Meghan dhe Harryn, tërmeti godet ishullin ku po qëndronin

Nuk ka qetësi për Meghan dhe Harryn, tërmeti godet ishullin ku po qëndronin

Meghan dhe Harry janë kthyer sërish në qendër të vëmendjes që nga momenti që braktisën Mbretërinë për të qenë një çift i pavarur.

Por duket se ata nuk mund të qëndrojnë të qetë.

Kjo pasi një tërmet me magnitudë 4.5 ka goditur ishullin Vancouver, aty ku ata po qënrojnë aktualisht.

Sipas “Daily Mail”  tërmeti u raportua rreth orës 1 e 30, sipas kohës lokale. Zyrtarët njoftuan se nuk ka raportime për dëme.

Qendra Kombëtare e Paralajmërimit të Cunamit në Amerikë qetësoi banorët, duke theksuar se nuk ka asnjë rrezik për cunam në ishull pas tërmetit.