Pandemia po zhvendosë premierat e filmave të shumëpritur thellë në 2021-tën

Pandemia po zhvendosë premierat e filmave të shumëpritur thellë në 2021-tën

Disney ka shtyrë për disa muaj publikimin e filmave të vjeshtës si Marvel’s “Black Widow”, Steven Spielberg “West Side Story” dhe Kenneth Branagh Rezultatet janë një lajm i keq për industrinë e filmit, e cila po përballet me erëra të ashpra pas mbylljes me muaj për shkak të Coronavirusit, shkruan Variety, transmeton Insajderi.

Publikimet e Marvel, të tilla si “Shang Chi and the Legend of the Ten Rings” dhe “Eternals” do të debutojnë më thellë në vitin 2021.

“Black Widow”, me protagoniste Scarlett Johansson, pritej të debutonte më 6 nëntor, një datë që filloi të dukej gjithnjë e më e vështirë pasi kinematë mbetën të mbyllura. Tani do të publikohet më 7 maj të 2021-ës.

Marvel Delays Black Widow, Shang-Chi & Eternals | What's On Disney Plus

“Death on the Nile” – një vazhdim i hitit të vitit 2017 “Murder on the Orient Express” – do të lansohet në 18 dhjetor 2020, data e lansimit të cilit fillimisht ishte 23 tetor. “Death on the Nile”, një mister vrasjeje bazuar në romanin e Agatha Christie, i ngjan filmave të vjetër.

Death on the Nile': Trailer, release date and all the details you want to know

“West Side Story”, e cila shënon përpjekjen e parë të Spielberg në muzikal, pritej të ishte një pretendent kryesor i Çmimeve të Akademisë. Një karrierë çmimesh mund të jetë akoma në të ardhmen e saj, por jo në Oskaret e këtij viti. “West Side Story” do të lansohet një vit më vonë sesa pritej, më 10 dhjetor 2021 në vend të 18 dhjetorit 2020.

A First Look at Steven Spielberg's West Side Story | Vanity Fair

“Eternals”, një aventurë libri komik në lidhje me një garë alieni me super fuqi, do të debutojë në 5 nëntor 2021. Më parë ishte datuar për 12 shkurt 2021. Chloé Zhao drejtoi filmin, në të cilin luajnë Angelina Jolie, Richard Madden, Gemma Chan dhe Kumail Nanjiani. /Insajderi.com

The Eternals Spoilers 'Leak' Has Surprise Appearances From Marvel Favourites