Para se t’i futej botës së televizionit, Elita Rudi bënte një tjetër punë

Para se t’i futej botës së televizionit, Elita Rudi bënte një tjetër punë

Të gjithë njohim Elita Rudin si prezantuese, dhe për një kohë ajo kishte edhe emisionin e saj para se të shkëputej me ardhjen në jetë të vogëlushit të saj, Zëri, njofton Insajderi.

Debutimi i saj në skenë si prezantuese, ishte në spektaklin e ndarjes së çmimeve “VideoFest”, kur ajo ishte vetëm 18 vjeçare.

Aso kohe ajo po vijonte studimet dhe punonte, Elita nuk e kishte menduar asnjëherë moderimin si karrierën e saj të ardhshme.

Pas pak kohësh, ajo filloi punë në Ministrinë e Kulturës, e që prej prezantimit të saj në “VideoFest”, ajo kishte marrë disa oferta që t’i futej botës së televizionit. Nuk shkoi shumë gjatë, Elita la punën në ministri dhe kështu u bë pjesë e ekraneve tona.

Në nga ndjekësit e saj në Instagram, i kërkoi moderatores të ndante disa foto në kohën kur ajo punonte në ministri, duke na kujtuar kështu edhe njëherë fillimet e saj.

Me kërkesë të ndjekëses së saj, Elita ndau disa fotografi në llogarinë e saj në Instagram, duke na kthyer disa vjet më parë.

Më poshtë mund të shihni fotot që ajo ndau në rrjetin social.

No description available.

No description available.

Moderatorja që është edhe bashkëshortja e reperit, Gjiko është në pritje të ëmbël. Çifti së shpejti do të bëhen prindër të një vajze.

Sa i përket karrierës së saj që momentalisht është në pauzë, Elita ka pohuar disa herë se ajo e ka ndërmend të kthehet në televizion, por ende nuk ka ndarë detaje më konkrete. E gjatë kësaj kohe shkëputjeje nga ekrani, ajo është mjaft aktive në rrjete sociale duke hapur kështu edhe një kanal në Youtube për postimin e vlogeve. /Insajderi.com