Pas 5 muajsh që u bënë prindër, Klea Huta dhe Elgit Doda na prezantojnë të voglin e tyre

Pas 5 muajsh që u bënë prindër, Klea Huta dhe Elgit Doda na prezantojnë të voglin e tyre

Me datë 4 qershor, Klea hyri në llogarinë e saj në Instagram për të njoftuar për ardhjen e vogëlushit Krid në jetë. “TË DASHUROJMË KRID”, kishte shkruar këngëtarja.

Edhe Elgit Doda kishte postuar po të njëjtën foto në llogarinë e tij në Instagram duke shkruar, “Pak nga pak ne po formojmë pazëllin e jetës tonë, të dua Kleda, të dua Krid”.

 

View this post on Instagram

 

TE DASHUROJME KRID! 04/06/2020 —————————————————————————————— Dua te bej nje falenderim special per @international_turkish_hospital tek te cilet kam ndjekur gjithe shtatzenine dhe ku jam ndjere si ne shtepine time dhe keto jane fjale zemre sepse @arjana.sina ti me bere te ndihem keshtu dhe te jam mirenjohese e falenderuese deri ne fund per gjithcka ke bere per mua. Ishe pikerisht ti qe me drejtove tek @spitalihygeiatirane per lindjen natyrale qe une kisha deshire duke me thene qe vetem aty duhet te lindja natyralisht. Si perfundim une linda sic doja vete, ne menyre natyrale me epidural dhe eshte eksperienca me e bukur e jetes time. Linda me Dr. Helidon Klosin dhe Mami Shpresen te cilet kane bere nje pune te mrekullueshme, te persosur, duke u kujdesur deri ne momentin e fundit me nje perkushtim te jashtezakonshem. Nuk kam fjale per trajtimin dhe kujdesin qe kane treguar. Mirenjohese pafund te gjitheve qe me keni qendruar prane, miqve te mi me te ngushte, njerezve te afert, familja ime dhe kedo qe eshte interesuar gjate gjithe kesaj periudhe. Faleminderit @gelosia_jewelry qe e gdhende emrin e djalit tone ne ar 🧿 E pac jeten te gjate e te lumtur o Bir. Sot e tutje ne jetojme per ty 🙏🏻 zot faleminderit Por mbi te gjitha faleminderit ty @elgitdoda dashuria e jetes time, shoku im i jetes, e ardhmja ime, familja ime. Te dua sa sta them me dot me fjale. Faleminderit qe ekziston.

A post shared by Klea Huta • Aмlα • (@kleahuta) on

Çifti herë pas here kishin postuar fotografi të familjes së tyre të vogël, por janë treguar gjithnjë të kujdesshëm që të mos publikonin portretin e vogëlushit.

Ditën e djeshme, një datë e veçantë në familjen e tyre, Klea Huta ndau edhe videon e parë ku na prezanton bebin Krid, i cili ka mbushur plot pesë muaj.

Në videon e publikuar shihet Klea duke luajtur me vogëlushin, ndërkohë që qeshin së bashku.

“Dje 4/11/2020 5 muaj dashuri! 5 muajt më të bukur të jetës sime për këtë të qeshurën tënde do lëviz malet mama jote Krid! O shpirt i shpirtit tim“, shkruan në video.

Producenti, Elgit Doda ka vazhduar edhe veprimtarinë e tij, ndërkohë që moderatorja u shkëput paksa nga ekrani që të ishte një mami me orar të plotë. Vetëm së fundmi ajo i është kthyer ekranit me projektin “Këngë Moj” dhe qarkullojnë fjalë se ajo do të jetë një nga moderatoret e “Festivalit të Këngës”. /Insajderi.com