Pas ribashkimit, Granit Xhaka në pushime me familje

Pas ribashkimit, Granit Xhaka në pushime me familje

Futbollisti me prejardhje shqiptare, Granit Xhaka, ditë më parë u ribashkua me familjen pas Zvicra nuk u kualifikua më tej, shkruan Insajderi.

Ai pati një angazhimi më shumë se një muajsh në ‘Euro 2020’, i cili u vlerësua tejet shumë për performancën që bëri me ekipin e Zvicrës përkundër se u eliminua nga Spanja në 1/8 e finales.

Futbollisti tani po kalon një periudhë të mirë me familjen ndonëse siç bëjnë të ditur kanë filluar edhe pushimet duke publikuar disa fotografi në Instagram .

Ai publikojë disa fotografi ku shihet krahë bashkëshortes së tij, Leonita Xhaka.

“Gruaja ime, gjithçka e imja”, kanë qenë fjalët e Xhakës që ka shkruar në përshkrim të fotografisë.

Graniti dhe Leonita ndërkaq janë prindër të dy vajzave: Ayana dhe Laneya./Insajderi.com