Pasi ekspozoi ngacmuesin seksual në rrjete sociale, Fjoralba Ponari rrëfen një histori edhe më të frikshme

Pasi ekspozoi ngacmuesin seksual në rrjete sociale, Fjoralba Ponari rrëfen një histori edhe më të frikshme

Më 4 qershor në Tiranë kishte protesta të iniciuara nga rastet e abuzimit seksual të bëra publike së fundmi në Shqipëri. Po këtë ditë moderatorja e Top Chanel, ekspozoi një ngacmues seksual të kishte gjetur rrugën në rrjetet e saj sociale.

Mesazhin që ajo kishte marrë e kishte postuar në llogarinë e saj në Instagram, duke i ekspozuar edhe emrin që mbante llogaria nga pranoi mesazhin, shkruan Insajderi.

Dërguesi kishte përdorur gjuhë vulgare që i drejtoheshin moderatores dhe ky ekspozim që i bëri Ponari, ishte një përpjekje saj të dëshmonte që ngacmimet seksuale i ndodhin kujtdo, qoftë fizikisht qoftë edhe në rrjete sociale.

Pak ditë pas postimit të saj, e ftuar në Wake Up, moderatorja vendosi të rrëfente edhe një tjetër ngjarje të tmerrshme të jetës së saj.

Teksa i futet rrëfimit më thellë ajo shpërthen edhe në lot duke thënë, “Kam qenë në vit të parë të shkollës së lartë kur jam sulmuar fizikisht. Kam qenë nën kërcënimin e një thike… Agresori im ishte në gjendje të dehur dhe në ato kushte nuk e di sesi mund të kishte përfunduar. Fatmirësisht aty u ndodhën dy zotërinj që më ndihmuan. Agresori im ishte me kapele dhe nuk e denoncoja dot, pasi zëre se po denoncoja një fantazmë. Në atë kohë kam kaluar ankthe shumë të mëdha.“ / Insajderi.com