Paul McCartney i pëlqen të vendos maskë sepse askush nuk e njeh

Paul McCartney i pëlqen të vendos maskë sepse askush nuk e njeh

Paul McCartney pëlqen vendosjen e maskës gjatë pandemisë COVID-19 sepse askush nuk mund ta njohë atë, zbuloi ai në SiriusXM “The Hoëard Stern Shoë” të Martën.

“Ne e duam maskën,” i tha ish Beatle Stern. “Unë hyra në punë sot me maskë, e dini, duke parë të gjithë. Duke i parë mu në sy. ‘Përshëndetje. Ju nuk e dini kush jam unë? ‘”

Kur drejtuesi i radios pyeti McCartney, 78 vjeç, nëse i pëlqente të ishte anonim, këngëtari i “Hey Jude” i tha se po, sepse ai mund të “shkojë kudo dhe të bëjë gjithçka”.

Përkundër përfitimeve të shumta nga maska e fytyrës, McCartney preku vështirësitë e këtij viti gjatë bisedës./Insajderi.com

“Edhe pse ka qenë ndoshta viti më i frikshëm i jetës sonë … sepse ju e dini, kur kishte kriza të tjera të mëdha si AIDS, gripi i shpendëve ose SARS ose çfarëdo tjetër, ato kishin tendencë t’u ndodhin njerëzve të tjerë, por kjo gjë po na ndodh neve , pa marrë parasysh kush jeni apo çfarë keni bërë, ”tha ai./Insajderi.com

PageSix