Për këtë marifet të James Bond-it u deshën mbi 31 mijë litra Coca-Cola

Një skenë filmi kërkoi që ekipi xhirues të derdhnin mbi 31 mijë litra Coca-Cola në rrugët e Italisë.

Për këtë marifet të James Bond-it u deshën mbi 31 mijë litra Coca-Cola

Producentët e “No Time to Die”, kanë zbuluar se kanë përdorur mbi 32 mijë litra Coca-Cola, për ta bërë një rrugë me kalldrëm më pak të rrëshqitshme për një marifet me motor James Bond.

Sipas shefit të marifeteve Lee Morrison, Daniel Craig u step për të lejuar kolegun e tij që realiozn ndër skenat më ekstreme si  duke lejuar kalorësin e tij dyfish të marifeteve Paul Edwards të kapte një devijim prej 25 metrash në 96 km/orë, të tejkalonte një mur dhe të ateronte në kalldrëm.

Ekipi i filmit shpenzoi 60,000 në pije freskuese me sheqer që, pasi të thahej, linte një mbetje ngjitëse në gurë.

“Kam shpenzuar gati 60,000 € duke spërkatur Coca-Cola rreth Materas”, tha Morrison për Total Film këtë muaj. “Kam spërkatur Coca-Cola në sipërfaqe të rrëshqitshme që një kohë shumë të gjatë”.

Ai shtoi se pija gjithashtu “i bën gjërat të duken shumë të pastra pasi të lahet”.

“No Time To Die” pritet të dalë në kinema në prill të vitit të ardhshëm pasi u vonua dy herë nga pandemia e Coronavirusit. Është përfolur se filmi do të jetë pjesa e fundit e Daniel Craig. /Insajderi.com

Burimi: NME