Për një nga eventet më të rëndësishme të vitit Bella Hadid vishet nga kreatorja shqiptare

Për një nga eventet më të rëndësishme të vitit Bella Hadid vishet nga kreatorja shqiptare

Bella Hadid paraqiti një çmim në MTV VMA të vitit 2020 dhe vendosi të shkonte me diçka krejtësisht transparente, njofton Insajderi.

Supermodelja u paraqit me një bluzë të krijuar nga Nensi Dujaka, estetikën e së cilës Forbes e quan si ‘dekonstruktive dhe avant-garde”.

VMAs 2020: Best Celebrity Red Carpet Fashion: Pics

Bella Hadid And Ex-boyfriend The Weeknd Reunite At MTV VMA Rehearsals - Jiftynews.com

Një e sapodiplomuar e Central Saint Martins, kjo stiliste shqiptare themeloi markën e saj ndërsa përfundoi BA në Kolegjin e Modës në Londër vetëm tre vjet më parë.

Nensi Dojaka Catwalk - London Fashion Week February 2020

Dhe kur bëhet fjalë për krijimin, ekziston një familjaritet qetësues me elementin e dekonstruksionit (sjell ndërmend kujtimet e Helmut të viteve ’90, Demeulemeester deri në fillimet e hershme me disa detaje McQueen) por gjithashtu duket shumë moderne pasi ajo merr frymëzime nga e sotmja. /Insajderi.com