Për të kuptuar sa e mahnitshme është shtëpia e Beyonce dhe Jay Z mjafton të shohim pishinën

Beyone dhe Jay Z jetojnë në një nga lagjet më luksoze dhe ekskluzive amerikane, në Bel Air, në një shtëpi gjigante që arrin çmimin mbi 71 milionë dollarë, njofton Insajderi.

Dhe shtëpia nuk ka një, por katër pishina gjë që la fansat e çiftit të mahnitur.

Njëra nga pishinat është e stilit ‘infinit’, jo referuar formës por faktit që duket si e pambarim, me pamje nga lagjja. Në mes, ka një gropë të madhe drejtkëndore si vend zjarri.

Zona e ndejës çon deri në një bar në natyrë, i cili shihet në sfond, me një tjetër vend zjarri dhe ulëse druri përgjatë anëve. Ekziston edhe një tavan i madh betoni për strehim mbi hapësirën e hapur.

Dy pishina të mëtejshme janë të vendosura në katin e parë të shtëpisë, në të dy anët e një shkalle të madhe që të çon deri në shtëpinë kryesore, ndërsa një e treta përfshin gjatësinë e tërë katit të parë.

Beyonce dhe Jay Z u zhvendosën në rezidencën e tyre në gusht të vitit 2017, duke shënuar edhe blerjen më të shtrenjtë vitit në Los Angeles.

Shtëpia përfshin tetë dhoma gjumi, 11 banjo, një garazh me hapësirë për 15 makina, lagje të veçanta të stafit, një dhomë të veshjes, një kinema në shtëpi, një fushë basketbolli dhe, natyrisht, katër pishina.

Çifti ndajnë shtëpinë e tyre me tre fëmijët e tyre Blue Ivy, Sir dhe Rumi, dhe familja kanë qëndruar në pronë që nga fillimi i pandemisë Coronavirus. /Insajderi.com

Burimi: Hello Magazine