Përkundër nga çfarë po shkruhet, akoma nuk ka një fitues të “Festivalit të Këngës”

Përkundër nga çfarë po shkruhet, akoma nuk ka një fitues të “Festivalit të Këngës”

Prej disa ditësh, po qarkullon lajmi se Anxhela Peristeri dhe kënga e saj “Karma” është zgjedhur nga juria e “Festivalit të Këngës”, si fituesja që do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovision 2021, njofton Insajderi.

Lajmi nuk ka asnjë burim dhe nuk është diçka e konfirmuar nga organizatorët e festivalit. Përkurndrazi, drejtori i RTSH-së, televizion që organizon edhe festivalin, Martin Leka kontaktuar nga “ABC News” ka mohuar se diçka e tillë është e vërtetë.

Është e pamundur të dalë fituesi, kur festivali nuk është zhvilluar ende. Po e qartësoj që Festivali i Këngës do të mbahet në datat 16, 17 dhe 18 dhjetor”, u shpreh ai.

“Gjithçka është bërë për shkak të interesave personal, nga njerëz që po mundohen të ulin figurën e festivalit të krijuar prej vitesh. Juria nuk është ajo e publikuar në media, emrat janë të tjerë”, është shprehur ai.

I bëj thirrje portaleve të mos merren me intriga dashakeqe, po të tregon transparentë”, shton më tej Leka.

Fituesi që do të zgjidhet në Festivalin e Këngës do të përfaqësojë vendin tonë në edicionin e ardhshëm të Eurovision-it, i cili do të mbahet në Holandë, nga data 18 deri më 22 maj. /Insajderi.com