Personazhi televiziv zbulon se vogëlushja e saj 1-vjeçare i është nënshtruar amputimit

Personazhi televiziv zbulon se vogëlushja e saj 1-vjeçare i është nënshtruar amputimit

Maddie Brown Brush e famshme për shfaqjen televizive “Sister Wives”,  përditësoi ndjekësit e saj mbi shëndetin e vajzës së saj të vogël, duke zbuluar se u desh të amputonin këmbën e vogëlushes, njofton Insajderi.

Ylli i Sister Wives, 24 vjeçare, ndau lajmin të hënën në Instagram, duke postuar një fotografi me Evangalynn Kodi nga spitali. Në foto, këmba e majtë dhe krahu i djathtë i foshnjës shihen të fashuara.

“Evie mori disa dhurata të rëndësishme për ditëlindjen e saj të parë”, shkroi ajo në  Instagram. “Operacioni i saj vuri bazat për këmbën e saj të re dhe lëvizshmërinë që do të sjellë ajo, me anë të një amputimi. Një tjetër i dha asaj një lëvizje shtesë në dorën e saj”.

Brush shtoi se vajza e saj e vogël – e cila u diagnostikua para lindjes me oligodaktili, një anomali kongjenitale e përcaktuar si prania e më pak se pesë gishtërinjve në dorë – është rikthyer në shtëpi nga spitali dhe po “shërohet bukur” pas procedurave. /Insajderi.com

View this post on Instagram

Happy 4th of July from the Brushes! 🇺🇲🎆💙

A post shared by Maddie Brush (@madison_rose11) on

Burimi: People