Personi që sulmoi reperin Eminem u përpoq ta vriste atë

Personi që sulmoi reperin Eminem u përpoq ta vriste atë

Një burrë i akuzuar që u fut në shtëpinë e Eminem i tha reperit amerikan se ishte atje për ta “vrarë atë”, ka dëshmuar një oficer policie, shkruan Sky News, transmeton Insajderi.

Eminem, emri i vërtetë i të cilit është Marshall Mathers, u zgjua duke gjetur Matthew Hughes në shtëpinë e tij në Clinton Township, Michigan, një ditë në prill.

Një gjykatës gjeti prova të mjaftueshme për të dërguar Hughes në gjyq me akuzat e pushtimit në shtëpi dhe shkatërrimit të pronës.

Oficeri i policisë Adam Hackstock tha në një seancë gjyqësore të mërkurën, këngëtari në fillim mendoi se Hughes ishte nipi i tij.

Ai nuk ishte i armatosur kur u gjet në pronën e yllit.

Matthew Hughes. Pic: Clickondetroit.com

Duke dhënë prova, Z. Hackstock tha: “Kur Mathers e pyeti pse ishte atje, Hughes tha se ai ishte aty për ta vrarë atë”.

Eminem shoqëroi Hughes nga shtëpia, oficeri vazhdoi.

Avokati i Hughes, Richard Glanda tha jashtë gjykatës: “Sipas mendimit tim, unë mendoj se këtu përfshihen disa lloj problemesh mendore”.

Eminem nuk ishte i pranishëm në seancën gjyqësore. /Insajderi.com