Post Malone kryeson në Billboard Music Awards

Post Malone kryeson në Billboard Music Awards

Post Malone ishte fituesi i madh në Billboard Music Awards, duke marrë në shtëpi nëntë ‘gonga’, përfshirë artistin më të mirë.

Ceremonia vjetore ishte menduar të zhvillohej në Las Vegas në Prill, por u zhvendos në Los Angeles në tetor si rezultat i pandemisë.

Nuk kishte audiencë brenda Teatrit Dolby të Hollywood-it, duke i lënë fituesit të drejtoheshin një hapësire të zbrazët.

Ceremonia e fundit e çmimeve të mëdha që do të zhvillohej mes pandemisë gjithashtu paraqiti disa nga fituesit të veshur me maska.

Duke pranuar çmimin më të madh të natës, ylli i hip-hopit Post Malone tha se ai ishte “shkatërruar” nga suksesi.

Ai e përshkroi trazirat aktuale si “një kohë e çuditshme për të gjithë” dhe u tha atyre që shikonin procedurat në TV “të qëndrojnë të fortë dhe thjesht të përhapin dashuri kudo që të shkoni”.

Post Malone, i cili u njoh për albumin e tij Hollywood’s Bleeding, gjithashtu fitoi artistin më të mirë mashkull.

Sensacioni i muzikës pop Billie Eilish ishte një tjetër fituese e natës, duke marrë çmimin për artisten kryesore femër, duke mposhtur Ariana Grande, Halsey, Lizzo dhe Taylor Swift./Insajderi.com

Burimi Mirror