Postimi i fundit i Era Istrefit për pak rrezikoi të censurohet për lakuriqësi

Postimi i fundit i Era Istrefit për pak rrezikoi të censurohet për lakuriqësi

Instagram ka një mori udhëzimesh të komunitetit të cilat përcaktojnë kufizimin e përmbajtjes. Imazhet nudo dhe seksuale janë ‘të kufizuara’ dhe ‘monitorohen nga rasti në rast’, njofton Insajderi.

Me kalimin e viteve, këto udhëzime janë modifikuar, dhe tani Instagram-i ka politikë të re për lakuriqësinë do të lejojë gjithashtu njerëzit lakuriq që përqafojnë njëri-tjetrin dhe gjithashtu që mbulojnë deri në një farë mase gjoksin.

Së fundmi, Era Istrefi ka publikuar një fotografi ku shihet me dorën e ngritur lart dhe një bluzë të bardhë që ekspozon shumë. Për të censuruar përmbajtjen, këngëtarja ka përdorur disa emoji zemra për të mbuluar një pjesë të gjoksit.

Fotografi tërhoqi shumë vëmendje në mesin e ndjekësve të saj. Edhe reagimet e kolegëve të industrisë nuk munguan si në rastin e Blunt and Real 1. Dyshja artistike përdorin një llogari të njëjtë në Instagram.

 “Po du me ja hongër c…. Era Istrefit”, është komenti që vjen nga llogaria zyrtare e dyshes.

Deri më tani, Era akoma nuk ka reaguar në lidhje me komentin – të patakt – që ka pranuar. /Insajderi.com