Princ Harry akoma po vuan humbjen e titujve të tij ushtarakë

Princ Harry akoma po vuan humbjen e titujve të tij ushtarakë

Sipas Marie Claire, për Princin Harry, një nga aspektet më të vështira të largimit nga detyra si një mbret ishte humbja e titujve të tij ushtarakë: Komandant Nderi i Forcave Ajrore të Bazës së Forcave Ajrore Mbretërore Honington, Komodor Nderi i Përgjithshëm i Komandave Detare Mbretërore të Vogla Anije dhe Zhytje, dhe, më e rëndësishmja, Kapiten i Përgjithshëm i Marinsave Mbretërorë, njofton Insajderi.

Dhe sipas personave të brendshëm mbretërorë, Harry ende po lufton për të kaluar tërheqjen e titujve të tij, si dhe humbjen e rolit të tij si Ambasador i Rinisë së Komonuelthit.

“U trondit, dhe edhe sot ai nuk ka qenë në gjendje të marrë veten ga kjo”, i tha një burim për revistën Grazia.

Harry thuhet se foli hapur për trishtimin e tij në Festivalin e Muzikës në Mountbatten marsin e kaluar, ngjarja e fundit zyrtare ku mori pjesë si Kapiten i Përgjithshëm.

Duke folur me figura të larta ushtarake, duke përfshirë kreun e marinsave mbretërorë, gjeneral majorin Matthew Holmes, Harry tha, “Jam krenar që kam shërbyer si Kapiten i Marinsave Mbretërore dhe jam i shkatërruar që po largohem.”

Ai shtoi, “Ndjej se kam dëshpëruar shumë njerëz, por nuk kisha zgjidhje.” /Insajderi.com