Princ Harry fajëson mediat sociale për trazirat në Capitol Hill

Princ Harry fajëson mediat sociale për trazirat në Capitol Hill
Burimi i fotografisë: Getty Images

Princi Harry është i sigurt keqinformimi i përhapur përmes mediave sociale ishte një përbërës kryesor në planifikimin e trazirave të Capiatol-it më 6 janar, shkruan Page Six, transmeton Insajderi.

Duka i Sussex argumenton në një intervistë për Fast Company se, “platformat mbizotëruese në internet kanë kontribuar dhe kanë nxitur kushtet për një krizë urrejtjeje, një krizë shëndetësore dhe një krizë të së vërtetës”.

“Ne po humbasim të dashurit e tyre nga teoritë e konspiracionit,” vazhdoi ai, “duke humbur një ndjenjë të vetvetes për shkak të breshërisë së të pavërtetave dhe në shkallën më të madhe, duke humbur demokracinë tonë”. /Insajderi.com