Princ William kishte quajtur nënën e tij ‘gruaja më egoiste që kishte takuar ndonjëherë’

Princ William kishte quajtur nënën e tij ‘gruaja më egoiste që kishte takuar ndonjëherë’

Princi William dhe Princesha Diana kishin një marrëdhënie mjaft të ngushtë para se princesha të humbte jetën në një aksident tragjik.

Sidoqoftë, ishte një rast që Princesha e Uellsit kishte kujtuar për djalin e saj të madh i cili e la atë plotësisht të plagosur, njofton The News, transmeton Insajderi.

Në librin e Andrew Morton, “Diana: Historia e saj e vërtetë’, ajo kujtoi se si tre vjeçari William e kishte quajtur atë ‘gruaja më egoiste që kishte takuar’ sepse kishte dëgjuar, babain e tij, Princin Charles t’i thoshte të njëjtën gjë nënës së tij.

“Një herë, William dhe unë ishim në pishinën në Highgrove. William u kthye nga unë dhe më tha: ‘Ti je gruaja më egoiste që kam takuar ndonjëherë. Ti mendon vetëm për veten tënde”.

“Mbeta e shtangur”, thotë princesha për fjalët e të birit të saj trevjeçar. “Unë i thashë: ‘Ku e ke dëgjuar këtë?’”, ndërsa vogëlushi i kishte thënë, “Oh, e kam dëgjuar shpesh babin duke thënë këtë”. /Insajderi.com