Princi Charles thotë se është duke u lutur që më shumë vende të argetimi të rihapen sa më shpejt

Princi Charles thotë se është duke u lutur që më shumë vende të argetimi të rihapen sa më shpejt

Princi i Uellsit ka thënë se ai është “lutur” që më shumë vende argëtimi të mund të rihapen së shpejti, pas një vizite në teatër për të parë një aktore duke performuar në një pushim nga puna e saj ditore në një supermarket.

Princi Charles dhe Dukesha e Cornëall vizituan Teatrin Soho për të treguar mbështetjen e tyre për skenën e arteve të Londrës.

Disa vende në kryeqytet tani po rihapen pas bllokimit të fundit.

Çifti mbretëror pa Natasha Marshall të interpretojë një pjesë të shfaqjes së saj Half Breed, ende e veshur me uniformën e saj të Morrisons.

“Unë duhet të kthehem më vonë, kështu ështe më lehtë për të mbajtur punën tjetër,” i tha Marshall princit dhe dukeshës.

“Është një kënaqësi e tillë të të takoj. Teatri më ka mbështetur aq shumë sa u hodha në shansin e parë për të interpretuar sot”.

Princi Charles u përgjigj: “Ky është një përkushtim i mrekullueshëm. Më pëlqeu shumë performanca dhe po lutem që të gjithë ju të hapeni së shpejti. Ju uroj çdo sukses”./Insajderi.com

BBC News