Produktet për fytyrë i shkatërruan lëkurën e më pas edhe karrierën

Produktet për fytyrë i shkatërruan lëkurën e më pas edhe karrierën
Burimi i fotografisë: Mariama Diallo

Një fituese e konkursit të bukurisë në Guinea thotë se një linjë e produkteve zvicerane për kujdesin e lëkurës shkatërroi karrierën e saj duke lënë plagë në të gjithë fytyrën e saj, sipas dokumenteve të gjykatës, shkruan New York Post, transmeton Insajderi.

Mariama Diallo – e cila fitoi Miss Guinea, Miss Afrika Perëndimore dhe ishte një garuese në konkursin Miss World – pretendon se ajo filloi të përdorë produkte nga kompania “Makari De Suisse” në janar të vitit 2018, të cilat shkaktuan akne të rënda në fytyrën e saj, tha ajo për The Post në një intervistë ekskluzive, duke amplifikuar pretendimet nga padia e saj e re.

25-vjeçarja guineane, e cila tani jeton në Manhattan, tha se ajo kontaktoi kompaninë për aknet ​​e pretenduara dhe i dërgoi asaj një produkt të ri për të korrigjuar çështjen. Vetëm se produkti i ri la njolla të errëta në të gjithë fytyrën e saj.

Menjëherë pas kësaj, ajo ndaloi së përdorur linjën e kujdesit për lëkurën – të cilën e bleu në radhë të parë sepse nuk mund ta gjente markën e saj franceze në ShBA. dhe mendoi se një markë zvicerane do të kishte produkte të besueshme, tha ajo.

Diallo – i cili ka modeluar për emra të mëdhenj si Nike dhe Calvin Klein – pretendon se ajo mezi ka qenë në gjendje të gjejë punë në tre vitet e fundit për shkak të mënyrës se si duket fytyra e saj, dhe agjentin e saj që i tha se duhet të pastrojë lëkurën e saj para se ajo mund të aplikojë për punë të reja. /Insajderi.com