Qindra fansa mblidhen para spitalit për t’u lutur për reperin e famshëm

Qindra fansa mblidhen para spitalit për t’u lutur për reperin e famshëm

Familja e reperit të njohur DMX mbajti një vigjilje jashtë spitalit të New York-ut ku 50-vjeçari është i shtruar në spital pasi pësoi një sulm në zemër.

Reperi, emri i vërtetë i të cilit është Earl Simmons, u shtrua në spital të premten dhe tani “po përballet me çështje serioze shëndetësore”, tha familja e tij.

Sipas CBS News, Një turmë e madhe u mblodhën jashtë Spitalit White Plains të hënën në mbrëmje. Ata luajtën këngët e reperit, kënduan dhe u lutën për shërimin e tij.

Reperi ka fiksuar një ndikim të madh në artistët e sotëm të hip hopit dhe mund të dëgjohet rregullisht si mostra nga artistë të mëdhenj si Drake dhe A $ AP Ferg. /Insajderi.com