Rama pas pak fjalim për aktakuzat e ngritura ndaj Thaçit dhe Veselit

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama mbanë fjalim në Kuvendin e Shqipërisë.

Rama pas pak fjalim për aktakuzat e ngritura ndaj Thaçit dhe Veselit

Kryeminsitri i Shqipërise, Edi Rama ka paralajmëruar fjalim në Kuvendin e Shqipërisë për zhvilliemt e fundit ku janë ngritur aktakuza ndaj dy figurave të rëndësishme të UÇK-së dhe politikës kosovare, Hashim Thaçit dhe Kadri Vesleit.

“Pas pak në Kuvendin e Shqipërisë do të mbaj fjalën mbi njoftimin e djeshëm për aktakuzën ndaj Presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, dhe ish-Kryeparlamentarit të Kosovës, Kadri Veseli”, ka shkruar Rama në Tëitter.

Rama cilëson të padrejta këto aktakuza ndaj Thaçit dhe Veselit, sipas tij lufta e UÇK-së ishte e drejtë. /Insajderi.com/