Rebelimet e Rita Orës – këngëtarja then për herë të dytë rregullat e Covid

Rebelimet e Rita Orës – këngëtarja then për herë të dytë rregullat e Covid

Java e Rita Orës është duke u bërë më e keqe përderisa u zbulua që se ajo hodhi poshtë rregullat e rrepta të Covid për herë të dytë.

Ylli u turpërua publikusht kur u detyrua të paguante një gjobë prej 10,000 £ një ngjarje “të pafalshme” ku ajo ftoi grumbuj të miqve të saj të shoëbizit në festën e saj të 30-të të ditëlindjes muajin e kaluar.

Pasi nxiti zemërimin e shumë tifozëve të zemëruar, Rita u detyrua të bënte një falje publike për veprën e saj që e cilësoi si”nxitje të momentit”.

Por duket se festa nuk ishte rregulli i vetëm që ylli i muzikës pop ishte i gatshëm të shkelte pasi tani është zbuluar se ajo kishte fluturuar me avion privat në Kajro, Egjipt, në 21 nëntor për të performuar në hotelin me pesë yje Ë dhe nuk arriti të vetë-izolohet në kthimin e saj në MB një ditë më vonë.

Sipas rregullave aktuale të qeverisë, ajo duhet të kishte vendosur veten në karantinë për 14 ditë kur u kthye në shtëpi.

Por në vend të kësaj, Rita u pa duke arritur në restorantin Casa Cruz në Notting Hill të Londrës më 28 nëntor, ku ajo mbajti ditëlindjen gjatë bllokimit të dytë të Anglisë në të gjithë vendin./Insajderi.com

Mirror