Reperi i njohur arrestohet pas një përleshjeje me policinë në vetëmbrojtje

Reperi i njohur arrestohet pas një përleshjeje me policinë në vetëmbrojtje
Burimi i fotografisë: SS: TMZ

Trey Songz thuhet se u arrestua pasi u përlesh me policinë të dielën në Lojën e Kampionatit AFC në Kansa City, Misuri, njofton Insajderi.

Një oficer policie u pa duke sulmuar këngëtarin 36-vjeçar në një video të marrë nga TMZ.

Megjithëse ngjarjet që çuan deri në përleshje nuk tregohen në video, tifozët aty pranë pretenduan se oficeri i policisë ishte vetë fajtor.

Videoja, e cila u shkrep nga disa rreshta prapa vendit ku ishte ulur Songz, e tregon atë ulur në karrigen e tij ndërsa një oficer policie qëndron në rresht para tij.

Ai gjithashtu mund të dëgjohet duke bërtitur: “Hiqi duart nga unë”.

Një burrë tjetër që qëndron në të djathtë të Songz, i cili duket se është pjesë e stafit të sigurimit të vendit, gjithashtu përkulet për të kapur këngëtarin.

Një dëshmitar i sulmit pretendoi se tifozët disa rreshta pas Songz e kishin tallur atë dhe ai u kishte kërkuar atyre që të qetësoheshin.

Ata thanë se oficeri shkoi pas Songz pa paralajmërim, kështu që ai filloi të mbronte veten

Songz thuhet se u prangos dhe u arrestua sapo erdhën oficerë shtesë dhe ishin në gjendje të ndanin atë dhe oficerin e policisë. /Insajderi.com