Reperi i njohur në gjendje kritike pas të shtënave me armë

Reperi i njohur në gjendje kritike pas të shtënave me armë

Një video shqetësuese dhe grafike që qarkullon në mediat sociale të mërkurën nga Hollywood Unlocked thotë se artisti Pretty Ricky Baby Blue u qëllua. Në video, një burrë që duket si ylli i muzikës shihet i shtrirë në një qilim, shkruan Miami Herald, transmeton Insajderi.

Titulli i HL thotë se reperi i Miamit (emri i vërtetë Diamond Blue Smith) u qëllua në rrugicën e Bowling Sparez në Davie, por jep informacion të pakët. Njerëzit rrethojnë burrin duke u përpjekur ta ndihmojnë ndërsa presin një ambulancë.

Një raport i Departamentit të Policisë Davie dhënë të mërkurën në Miami Herald konfirmoi se kishte të shtënanë rrugicën e bowlingut.

pyetur nëse Smith ishte viktima e armës në klip, agjencia konfirmoi se ishte ylli 37-vjeçar i “Love & Hip Hop: Miami”.

Sipas raportit të incidentit, Smith, i cili kishte qenë në sallat e bowlingut për një ngjarje të dielën në mbrëmje, u godit në shpatull në një përpjekje për grabitje në afërsisht mesnatës. /Insajderi.com