Reperi shqiptar kërkon legalizimin e marihuanës

Reperi shqiptar kërkon legalizimin e marihuanës

Reperi shkodran, Don Phenom këtë verë nuk ka qenë shumë aktiv si kolegët e tij të industrisë, po ka gjetur mënyrën se si të mbajë veten të preokupuar.

Të tymos marijuanë dhe të punojë në tinguj e tekste të reja.

Në një postim të tij në Instagram, reperi shihet i mbuluar nga tymi, teksa po tymos një cigare me marihuanë ku edhe kërkon legalizimin e barit nën tingujt e këngës “Legalize it”, njofton Insajderi.

Në fakt në Shqipëri ka plane për legalizimin e marihuanës, por vetëm për cannabis-in mjekësor, duke ndjekur shembullin e disa vendeve evropiane. /Insajderi.com