Reperja fiton çmimin për albumin e saj, përderisa është e vetizoluar me Covid

Reperja fiton çmimin për albumin e saj, përderisa është e vetizoluar me Covid

Fituesja e çmimit Albumi Skocez i Vitit ka marrë çmimin e saj në një ceremoni në internet, ndërsa vetë-izolohet me Covid.

Nova pranoi çmimin 20,000 £ për albumin e saj debutues Re-Up përmes  video lidhjes.

24-vjeçarja, emri i saj i vërtetë është Shaheeda Sinckler, ishte tronditur dukshëm pasi lajmi i fitimit të çmimit u zbulua në skenë nga menaxheri i saj Sof Staune.

Duke pranuar çmimin, ajo tha se fitorja kishte “forcuar besimin tim se puna e palodhur sjell rezultate”.

Reperja, producentja dhe DJ me qendër në Edinburg tha: “është një ndjenjë kaq e pabesueshme që kam fituar Çmimin Albumi Skocez i Vitit 2020, vetëm disa javë i ndrojtur nga 25 vjetori i lindjes.

“Është kaq pohuese – çdo dyshim që mund të kisha pasur më parë tani është zhdukur dhe unë jam seriozisht e ngazëllyer për të ardhmen.

“Të mendosh që menaxheri im dhe unë nuk kishim ide se ku do të përfundonim kur të fillonim të punojmë së bashku dhe tani ta kemi arritur këtu është thjesht fantastike.”

Nova, personi më i ri që ka fituar këtë vlerësim, shtoi: “Nuk ka qenë gjithmonë e lehtë – ka pasur shumë net të vona, autobusë nate dhe momente pasigurie, për të përmendur disa sfida, por fitimi i këtij çmimi ka forcuar besimin tim se puna e palodhur dhe vendosmëria sjellin rezultate “./Insajderi.com

BBC News