Rihanna e ashpër ndaj fansave: Mos më pyesin për albumin, unë po mundohem të shpëtoj botën

Rihanna e ashpër ndaj fansave: Mos më pyesin për albumin, unë po mundohem të shpëtoj botën

Fansat e saj kanë shpenzuar vite të tëra duke pritur për albumin e saj të ri.

Por Rihanna e bëri të qartë në Instagram në një lidhje ‘Live’ të premte se pandemia e koronavirusit nuk është koha e duhur që ata ta shqetësojnë atë.

“Nëse dikush nga ju më pyesni për albumin edhe një herë, kur unë jam duke provuar të shpëtoj botën, ndryshe nga presidenti juaj”, tha 32-vjeçarja.

Rihanna nuk ka lëshuar një album që nga vitit 2016 ‘Anti’ dhe fansat kanë pritur me padurim albumin e saj të ri.

Kjo bisedë e saj e drejtpërdrejtë vjen pas lajmeve që ajo po bashkohet me CEO e  Twitter, Jack Dorsey për të dhuruar 4,2 milionë dollarë për të ndihmuar viktimat e dhunës në familje në LA mes  bllokimit nga koronavirusi.