Rihanna e tregon përmes artit se si ndihet ajo për presidentin Donald Trump

Rihanna e tregon përmes artit se si ndihet ajo për presidentin Donald Trump

Shumë artistë përdorin platformën e tyre për të bërë deklarata politike. Po bëhet gjithnjë e më popullore ndërsa Shtetet e Bashkuara polarizohen dhe ndërsa zgjedhjet e vitit 2020 afrohen. Rihanna nuk bën përjashtim. Ajo është bërë shumë e zëshme për ndjenjat e saj për Trump, njofton Insajderi.

Ajo shfrytëzoi artin për të theksuar mesazhin e saj anti-Trump. Rihanna është e njohur për shijen e saj të patëmetë, dhe ajo qartë planifikoi çdo aspekt të veshjes që kishte veshur në fotot e fundit. Në fotot në Instagram, Rihanna është duke pikturuar me sprej ngjyrash “Fu*k Trump” në një sipërfaqe me shumë grafitti.

 

View this post on Instagram

 

art. #81days

A post shared by badgalriri (@badgalriri) on

Fansat dyshojnë se sipërfaqja në foto janë në të vërtetë makina të vjetra të groposura në rërë. Ekziston një instalim arti në Amarillo, Texas, ku 10 Cadillac klasike janë gjysmë të varrosura në tokë. Vizitorët inkurajohen të grafitojnë automjetet dhe të bëjnë artin e tyre. Rihanna ka të ngjarë të jetë në atë fermë në fotografi. /Insajderi.com

Burimi: Cheat Sheet