Rihanna pjesë e Black Panther II?!

Rihanna pjesë e Black Panther II?!

Fansat e Rihanna kanë pohuar në mediat sociale se këngëtarja do të luajë në Black Panther II, pasi ajo u shfaq në rezultatet e kërkimit në Google për ‘cast Black Panther II’.

Pavarësisht nga fakti që këngëtarja nuk shfaqet në faqen e filmit IMDb, tifozët vëzhgues vunë re se emri i saj u shfaq së bashku me Lupita Nyong’o, Winston Duke dhe të tjerët si pjesë e kastit zyrtar për pjesën tjetër të ekskluzivitetit të super-heroit.

Disney, Marvel Studios dhe Rihanna ende nuk kanë adresuar thashethemet që fansat po postonin me entuziazëm në Twitter. “Rihanna do të jetë në Black Panther 2 ??? Unë e pres me padurim këtë “, tha njëri ndërsa tjetri tha:”Po më bie të fikët”.

Tifozët e  Panther kanë pritur me padurim një vazhdim që nga pjesa e parë e filmit në 2018 që mori vlerësimin e gjerë të kritikëve. Filmi theu rekordin për fundjavën më të madhe të hapjes së shkurtit ndonjëherë, si dhe arriti në fundjavën e pestë më të mirë të hapjes të të gjitha kohërave në SHBA.

Xhirimet për vazhdimin Black Panther II u vonuan pasi aktori kryesor, Chadwick Boseman, vdiq tragjikisht nga kanceri në gusht të vitit 2020. Ai pritet të zëvendësohet nga Letitia Wright në rolin kryesor./Insajderi.com

Dazed