Rita Ora kërkon falje për herën e dytë që ka shkelur rregullat

Rita Ora kërkon falje për herën e dytë që ka shkelur rregullat

Ylli i muzikës pop Rita Ora ka kërkuar falje për shkeljen e dytë të kufizimeve të Mbretërisë së Bashkuar Covid-19, pasi nuk arriti të izolohej pas një udhëtimi në Egjipt.

30-vjeçarja fluturoi për në Egjipt për një shfaqje private në 21 nëntor. Kur u kthye të nesërmen, ajo duhej të ishte izoluar për dy javë.

Në vend të kësaj, ajo organizoi një festë ditëlindjeje në Londër, e cila ishte në shkelje të rregullave të mbylljes.

Ylli kërkoi falje për festën javën e kaluar dhe ofroi të paguante një gjobë.

Detajet e udhëtimit të saj në Egjipt dolën më pas në Mail On Sunday.

Gazeta tha se këngëtarja, hitet e të cilit përfshijnë I Ëill Never Let You Doën, Your Song dhe Let You Love Me, kishte luajtur një set ekskluziv në Cairo’s Ë Hotel për një shumë prej gjashtë shifrash.

Një burim i paverifikuar gjithashtu i tha Mail se Presidenti egjiptian Abdul Fattah al-Sisi ishte midis të pranishmëve, megjithëse pretendimi është diskutuar.

Në përgjigje, Ora tha se ajo “meritonte kritikë” për veprimet e saj dhe do të dhuronte tarifën e saj nga koncerti për bamirësi./Insajderi.com

BBC News