Rita Ora ‘thellësisht e penduar’ për festën e ditëlindjes që theu rregullat e Covid

Rita Ora ‘thellësisht e penduar’ për festën e ditëlindjes që theu rregullat e Covid

Rita Ora thotë se ajo është “thellësisht e penduar” për thyerjen e rregullave angleze të bllokimit për të festuar 30 vjetorin e lindjes.

Këngëtarja thotë se ka marrë pjesë në një aheng në një restorant në Londrën perëndimore të shtunën.

“Duke pasur parasysh kufizimet, unë e kuptoj se sa të papërgjegjshme ishin këto veprime dhe marr përgjegjësinë e plotë,” shkroi ajo në një deklaratë.

Është raportuar se deri në 30 persona ishin në mbrëmje, megjithëse ajo e përshkruan ngjarjen si një “tubim të vogël”.

Policia Metropolitane e Londrës konfirmoi se oficerët shkuan në restorantin Casa Cruz pas një raporti në lidhje me një shkelje të mundshme të rregullave të bllokimit të Covid.

“Më vjen shumë keq për thyerjen e rregullave dhe nga ana tjetër e kuptoj që kjo i vë njerëzit në rrezik,” postoi ajo.

“Ky ishte një gabim serioz dhe i pafalshëm i gjykimit”./Insajderi.com

BBC News