Ryan Reynolds po ndihmon gruan të gjejë arushin që kishte të incizuar zërin e nënës së ndjerë

Ryan Reynolds po ndihmon gruan të gjejë arushin që kishte të incizuar zërin e nënës së ndjerë

Ryan Reynolds bën shumë gjëra pa kuptim me platformën e tij masive, por ai gjithashtu i përdor ato për mirë kur mundet. Të shtunën, ai vendosi të krijojë vëmendje në media sociale për kërkimin e një ariu lodër të zhdukur që kishtenjë vlerë të madhe emocionale, shkruan Too Fab, transmeton Insajderi.

Reynolds shkroi për arushin, i cili ishte vjedhur brenda një çantë shpine së bashku me një iPad në lagjen West End të Vancouver, kur një reporter i CBC-së publikoi në Twitter një fotografi të lodrës së mbushur me një mesazh prekës.

“Mara, pronari thotë se ka zërin e nënës së saj duke thënë:”Të dua dhe jam shumë krenare për ty, gjithmonë do të jem”, shkroi Deborah Goble. “Nëna e saj vdiq vitin e kaluar”.

Një grua e re e quajtur Mara Soriano iu përgjigj postimit të Goble me një imazh në spital për nënën e saj, duke kërkuar që ariu të kthehej, ose që dikush me informacion ta dërgonte me email.

Më pas edhe aktori ndau këtë histori në platformën e tij duke shkruar, “5,000 dollarë për këdo që e rikthen këtë arush tek Mara. Zero pyetje. Unë mendoj se të gjithë kemi nevojë për këtë arush të kthehet në shtëpi.” /Insajderi.com