Shikoni trailerin e parë për vazhdimin e kult filmit “The Craft”

Shikoni trailerin e parë për vazhdimin e kult filmit “The Craft”

Traileri i shumëpritur i filmit “The Craft” më në fund ka dalë, gjë që konfirmon që do të jepet nëpër kinema pak para festës së Halloween.

Pjesë e kastës së filmit do të jenë “Cailee Spaeny, Lovie Simone dhe Zoey Luna në rolet e nxënëseve të cila përdorin magjinë e zezë për t’u përballuar me ankthin e adoleshencës dhe shkollës së mesme.

Filmi i ri që titullohet “The Craft: Legacy” do të ketë referenca të shumta ndaj origjinalit me imazhe të rikthyera të Nancy Doëns.

Regjinë e filmi e ka bërë Zoe Lister – Jones, e cila debutoi me dramën Band Aid si film të saj të parë./Insajderi.com

Burimi: Dazed Magazine