S’keni për ta besuar, ja çka do bëhej Mc Kresha nëse s’do të ishte reper!

S’keni për ta besuar, ja çka do bëhej Mc Kresha nëse s’do të ishte reper!

‘Hajrin’ ia ka pa muzikës, dhe sot konsiderohet si një prej rep-artistëve më të mëdhenj të estradës.

Kreshnik Fazliu i njohur me emrin artistik, MC Kresha ka vite të tëra që ka debutuar dhe ka krijuar themele të forta në muzikën rep, për çka shumë herë ka treguar se as në mendje nuk e ka pasur.

SHIKO > Tri gjërat që Robert Berisha i bënë me një vajzë para se të shkojë në krevat

Në emisionin ‘Review’ me Nora Haxhën, ky i fundit ka treguar se po të mos ishte bërë këngëtar me shumë gjasa do ta kishim parë diku tjetër, në një prej profesioneve më të pëlqyera të tij.

Ton jetë kom pas qejf me shkru e lexu, unë kurrë në jetë s’kom mëndu që kom me u bo reper. Por unë tërë jetën time kam dëgjuar rep, kam ‘repovat’ në veti derisa një moment u kon, hajde po provoj, nashta diçka…” – ka thënë Kresha.

REVIEW / Intervista më e ‘djegstë’ ndonjëherë – i ftuar, MC Kresha

 

I pyetur nga Haxha se po të mos ishte bërë reper, çka do të bëhej, MC Kresha është përgjigjur; “Isha kon tuj e menaxhu Kanten (futbollist). E kom qat aftësi, prej njëzetedy lojtarëve, e di se cili është i duhuri.

Emisioni “Review” është prodhim i gazetës online “Insajderi” dhe transmetohet çdo të shtunë në RTV Dukagjini, duke filluar nga ora 20:10.

Më poshtë e gjeni emisionin e plotë. / © Review /