Skuadra e bastisjes së FBI gjen armë në shtëpinë e yllit të Youtube

Skuadra e bastisjes së FBI gjen armë në shtëpinë e yllit të Youtube

FBI ka kryer një bastisje në shtëpinë e zonës në Los Angeles të yllit të YouTube Jake Paul, shkruan BBC, transmeton Insajderi.

Një zëdhënëse e FBI tha që një ekip kreu bastisjen, e cila u zhvillua ndërsa Paul nuk ishte në shtëpi.

Zyrtari nuk do të thoshte arsyen, vetëm se kërkimi kishte të bënte me një hetim. Oficerët u panë duke mbledhur armë nga prona.

Paul po përballet me akuza për plaçkitje në Arizona dhe së fundmi mbajti një parti që dyshohet se theu urdhrat e shëndetit publik.

Paul, 23 vjeçar, ka mbi 20 milionë ndjekës në YouTube. /Insajderi.com