Sofia Loren kthehet pas shumë kohësh me një rol në dramën e re të Netflix

Sofia Loren kthehet pas shumë kohësh me një rol në dramën e re të Netflix

Çfarëdo që të ketë ndodhur me Sophia Loren?

Pyetja është nxitur nga “Life Ahead”, drama e Netflix që ka premierën të premten, në të cilën luan aktorja italiane, e cili dikur praktikisht përcaktonte magjepsjen ndërkombëtare.

Shfaqja e saj e parë në një film televiziv pas 10 vitesh ndërthur pasionin e saj për filmin me pasionin tjetër të madh të jetës së saj, familjen e saj.

Loren, tani 86, ka kohë që i ka dhënë përparësi familjes mbi karrierën e saj të aktrimit, por me dramën e re, ajo ndërthur të dy dashuritë: Bashkë-shkrimtari dhe regjisori i filmit është Edoardo Ponti, më i riu nga dy djemtë e saj.

Në “Jeta përpara”, bashkëpunimi i tretë i Loren me Ponti, ajo luan një të mbijetuar italiane të Holokaustit të njohur si Madame Rosa e cila merr dhe lidhet përfundimisht me një jetim Senegalez, Momo (Ibrahima Gueye)./Insajderi.com

New York Times