Sonte mbahet nata e parë gjysmëfinale e “Kënga Magjike 2021”

Sonte mbahet nata e parë gjysmëfinale e “Kënga Magjike 2021”

Sonte, e mërkurë, do të mbahet nata e parë gjysmëfinale e Festivalit “Kënga Magjike”, kurse finalja e madhe do të mbahet me 29 maj, njofton Insajderi.

“Kënga Magjike” edhe këtë vit moderohet nga Ardit Gjebrea, por kësaj radhe ai do të jetë bashkë me këngëtaren Marsela Çibukaj.

Ndërkaq, pjesë e jurisë janë: Enkel Demi, Jonida Maliqi, Markelian Kapidani, Arben Skënderi dhe Kozeta Kurti.

Gara mes artistëve është mjaft e ngushtë, ndërsa skenës i janë rikthyer edhe disa emra të njohur siç janë: Flori Mumajesi, Soni Malaj, Fifi, e të tjerë.

Kujtojmë se fituese e “Kënga Magjike 2019” ishte Eneda Tarifa me këngën “Ma zgjat dorën”, ndërsa vitin e kaluar festivali nuk është realizuar.

Më poshtë gjeni listën me emrat e këngëtarëve pjesëmarrës në “Kënga Magjike 2021”:

 1. Alban Ramosaj
 2. Ardit Stafa & Salije Bajrami
 3. Aurel Thëllimi
 4. Eltina Minarolli & Dea Strica
 5. Eneda Tarifa
 6. Enxhi Kumria
 7. Era Rusi
 8. Erik Lloshi
 9. Eva Alikaj dhe Clirim Denaj
 10. Fifi & Bruno
 11. Fitnete Tuda & Don Duli
 12. Gerta Mahmutaj
 13. Julian Lekocaj
 14. Klajdi Haruni ft. Flori Mumajesi
 15. Krusita
 16. Lindita
 17. Lorenc Hasrama
 18. Marjona Metohu
 19. Marsela Çibukaj
 20. Orgesa Zaimi
 21. Semi Jaupaj
 22. Soni Malaj
 23. Xhesika Polo & Klint Çollaku
 24. Xhon Jesku

/Insajderi.com

Image