Sulmohet shtëpia e Kim Kardashian dhe Kylie Jenner në Kaliforni

Sulmohet shtëpia e Kim Kardashian dhe Kylie Jenner në Kaliforni

Kim Kardashian dhe Kylie Jenner së fundmi u përballën me një gjë jo fort të këndshme, kur nga kamerat e sigurisë u filmua një person duke provuar të futej në të dy shtëpitë e tyre në të njëjtën natë.

Një person u kap përgjatë shtëpisë së Kyliet në Hidden Hills në Kaliforni të hënën në mëngjes dhe i njëjti u pa më pas në shtëpinë që Kim jeton me burrin e saj, Kanye West.

Pamjet shokuese të kamerave të sigurisë të marra nga TMZ tregojnë njeriun pa emër në kopshtin e Kyliet, duke kërkuar diçka, përpara se të futet brenda.

Pamjet e marra nga prona e Kim tregojnë të njëjtin ndërhyrës që po kërkonte nëpër kutinë e saj postare, por që më pas u arratis kur ekipi i saj i sigurisë e vuri re. Të brendshmit pretendojnë se truprojat e Kyliet panë videon nga shtëpia dhe pastaj ia dërguan policisë.

Këto incidente janë shqetësuese për familjen Kardashian-Jenner, pasi ata të gjithë jetojnë në një komunitet të mbyllur, do të thotë se askush nuk vjen asnjëherë ka rruga e tyre.

Megjithatë, të njëjtit kanë pasur të tilla edhe në të kaluarën.

Kim, 38 vjeçe, u grabit në vitin 2016, teksa sulmuesit e armatosur hynë në apartamentin e saj në Paris. Pesë burra të maskuar e lidhën dhe mashtruan dhe pastaj morën gjëra shumë të vlefshme, përfshirë edhe një unazë prej 4 milionë funtash që ishte dhuratë nga Kanye.

Gjithashtu, shtëpia e ish-të dashurit të Kourtney Kardashian, Scott Disick, u rrënua në të njëjtin vit ndërsa ai festoi ditëlindjen në Las Vegas.