Sulmuesi i Barcelonës ndjek Arta Nitajn në Instagram

Sulmuesi i Barcelonës ndjek Arta Nitajn në Instagram

Modelja e njohur, Arta Nitaj është bërë e njohur pas rolit të saj si aktore në serialin “O sa mirë”.

Pas kësaj ajo është pëlqyer dhe ndjekur nga mijëra fansa në rrjetet sociale, duke u shëndrruar në një blogere shumë të famshme.

Por, nuk janë vetëm qytetarët e thjeshtë ata që e ndjekin, pasi që Arta ndiqet edhe nga figura të njohura shqiptare dhe ndërkombëtare.

Së fundi ajo është bërë follow nga vet futbollisti i famshëm holandez, Memphis Depay, i cili është i njohur për karrierën e tij të suksesshme në futboll dhe aktualisht luan për ekipin e Barcelonës.

 

Nuk dihet çfarë raporti kanë dyshja në fjalë por siç duket futbollisti ka një afeksion të veçantë për Artën,  shkaku i paraqitjeve të saj atraktive në rrjetin social Instagram.

Arta përndryshe këto ditë ndodhet në Dubai të Emirateve të Bashkuara Arabe, ku ka festuar ditëlindjen e 25-të.

Futbollisti i famshëm holandez, Memphis Depa

Ajo në Dubai është e shoqëruar nga shoqet e saj më të afërta./Insajderi.com