Të famshëm që urrejnë festën e Krishtlindjes

Të famshëm që urrejnë festën e Krishtlindjes

Sezoni i festave të fund vitit është periudha më magjike e vitit për shumë njerëz, por disa të famshëm kanë më shumë të përbashkëta me Grinçin se me Santa Klausin.

Miley Cyrus

Këngëtarja foli hapur për melankolinë që e përfshinë gjatë Krishtlindjeve, me anë të një postimi në Instagram në vitin 2016, shkruan US Magazine transmeton Insajderi.

“Më quaj grinç, por Krishtlindjet gjithnjë më japin shumë mërzi”, shkroi ajo asokohe. “Është e mbushur me teprim dhe babëzi. Shpresoj që të gjithë të japin dhuratën e dashurisë dhe pranimit këtë vit jo vetëm familjarëve të tyre po edhe të tjerëve që nuk kanë gjithë çfarë kanë dashur për shkak të rrethanave të padrejta të jetës!”

Ozzy Osbourne

Në dhjetor të vitit 2009, këngëtari ka deklaruar se nuk është fans i konsumerizmit që fshihet prapa Krishtlindjes.

“Duhet të ç’paketoj gjithë këto dhurata. Tërë ajo dreq letre e çuar dëm”, tha ai për Express asokohe. “I urrej Krishtlindjet. I urrej. Gjithçka ndalet. Kur pija më parë, kisha një arsye që të dehesha. Tani thjesht e urrej”.

Lady Gaga

Këngëtarja shfaqi me agresivitet pakënaqësinë e saj për festën, kur kafshoi një lodër Santa gjatë një koncerti në vitin 2010.

“I urrej festat. Jam e vetme dhe e mjerë”, u shpreh ajo në koncert.

Hugh Grant

Aktori zbuloi në vitin 2009 se ai përpiqet të shmangë festimin e Krishtlindjeve.

“Vitet e fundit, e kam çuar babanë në një vend mysliman për t’i shpëtuar festimit plotësisht. Të dy i urrejmë Krishtlindjet”, tha ai në atë kohë për Mirror.

Diego Luna

Në vitin 2010, aktori se Krishtlindjet nuk ishin autentike për të.

“Unë e urrej valën e konsumizmit dhe ndjenjën që duhet të bësh gjëra që normalisht nuk duhet t’i bësh në asnjë kohë tjetër të vitit”, tha ai në atë kohë. /Insajderi.com