Teksa po përballet me deri 10 vjet burg, reperi paditet edhe për 20 milionë dollarë

Teksa po përballet me deri 10 vjet burg, reperi paditet edhe për 20 milionë dollarë

Reperi, Lil Wayne përballet me 10 vjet burg federal pasi ai u deklarua fajtor të premten për armëmbajtje pa leje, thanë prokurorët, shkruan CNN, transmeton Insajderi.

Siç raporton Pitch Fork, të këqijat nuk kanë të ndalur për reperin i cili është paditur nga ish-menaxheri i tij për miliona e miliona dollarë.

Lil Wayne është paditur nga ish menaxherët e tij Ronald Sweeney dhe Avant Garde Management për më shumë se 20 milionë dollarë në ato që ata thonë se u detyrohen në komisione të papaguara, konfirmon raporti i TMZ.

Padia pretendon se Sweeney dhe Avant Garde menaxhuan mbi 30 procese gjyqësore për Wayne dhe “morën shumë pak kompensim” për punën e tyre. Ata pretendojnë se Wayne nuk ka paguar 10% të premtuar të rimëkëmbjes nga proceset gjyqësore, 10% të shitjes së regjistrimeve master, dhe 17% në komisione nga menaxhimi i përgjithshëm. /Insajderi.com