Televizioni shqiptar padit aktoren e njohur

Televizioni shqiptar padit aktoren e njohur

Aktorja Delinda Disha u prezantua tek “Portokalli” në Top Channel ku rolet e saj filluan të bëhen shumë të dashur për publikun. Por disa muaj më parë Delinda firmosi një kontratë me “Tv Klan”, duke u bërë pjesë e e spektaklit më të ri “Klanifornia”.

Mirëpo muaj pas largimit të saj, “Top Channel” ka marrë vendimin për ta paditur aktoren. Sipas “Syri.net” Delinda akuzohet se ka shkelur kontratën dhe ka nxjerrë sekrete artistike, transmeton express.

Kjo situatë nuk e ka penguar atë pasi ajo është shprehur se do të vazhdojë dhe këtë sezon me role shumë të dashura për publikun çdo të shtunë në ”Klan”.