Timothee Chalamet nuk arrin të portretizojë Bob Dylan, sepse filmi i paraparë shtyhet për shkak të Covid

Timothee Chalamet nuk arrin të portretizojë Bob Dylan, sepse filmi i paraparë shtyhet për shkak të Covid

Një nga projektet e ardhshme të Timothée Chalamet, një biografi për Bob Dylan, nuk do të ndodh”  pasi industria e filmit është goditur rëndë nga pandemia e Covid.

Aktori i ri Timothée ishte vendosur të luante si këngëtari legjendar në Going Electric, me James Mangold të planifikuar për të bërë regjinë.

Por tani një burim për projektin fillestar ka thënë që tani për tani filmi është anuluar dhe nuk mund të bëhet kurrë.

Phedon Papamichael tha për Collider se projekti është pezulluar për tani, por mund të rikthehett më vonë.

Phedon kohët e fundit ka punuar në Trial of the Chicago 7 dhe Ford Vs Ferrari, që të dy filmat janë vendosur në vitet 1960./Insajderi.com

Burimi: Mirror